Eşyalar

İkinci El Antika Alan Yerler

Antika eşya, yüzlerce yıllık bir geçmişe sahip olan son derece değerli ürünlerdir. Birçok farklı kategoriden oluşmaktadır. En dikkat çeken özelliği ise yüksek meblağlı paraya çevirilebilmesidir. Bunun için antika alan yerler ile görüşebilir ve hemen bir fiyat alabilirsiniz. Birtakım kriterler söz konusudur ve buna uygun bir şekilde ücret belirlenmektedir. Özellikle maddi açıdan sıkıntı çeken kişiler, Zengin spot ikinci el eşya sayesinde hemen sonuç ve ödeme alabilirler.

Hangi Eşyalar Antika Kapsamında Değerlendirilir?

Antika eşya alanlar, birçok farklı ürünü kabul edebiliyor. Bunların mutlaka tarihi bir değer taşıması gerekiyor. Paraya çevirebileceğiniz antika eşyalar şöyledir;

  • Bir dönem çok sık bir şekilde kullanılan plaklar, artık bu kategori içine girmiştir. Böyle bir ürüne sahip olanlar, firmamız üzerinden fiyat alabilirler.
  • Eski yıllara ait olan vazoların değeri çok yüksektir. Elbette kullanılan malzeme ve deseni çok önemlidir.
  • Saatler, antika eşya sınıfına giren bir diğer ürün olarak karşımıza çıkıyor. Eski sistem ile çalışanları çok büyük ilgi görmektedir.
  • Her türlü mobilya, tablo, biblo, madalya ve nişanı da antika sınıfında satmak çok zor bir işlem değildir.
  • Buna ek olarak tarihi dönemlere ait olan paraları da unutmamak gerekiyor. Gerek yerli gerekse yabancı paralar, uygun ve yüksek bir ücrete çevirilebilmektedir.

Elbette tüm bunların yapılabilmesi için mutlaka belirtilen kriterlere uygun bir görünüme sahip olması esastır. Antika eşya konusundaki değerlendirmelerimizi belli kriterleri göz önüne alarak yapmaktayız.

Fiyatlandırma Nasıl Olur?

Antika eşyalarınızı satabileceğiniz yerler, farklı kriterlere göre fiyatlandırma yapmaktadır. Ürün ne kadar eski ise o kadar değerlidir. Yüzlerce yıllık bir vazoya, çok yüksek bir fiyat ödenebilmektedir. El işçiliği ile üretilmiş olanların yeri ayrıdır. Bunların daha değerli ve pahalı olduğunu söylemek gerekiyor.

Hasarlı olan ürünlerin kabul edilmesi son derece zordur. Temiz ve iyi saklanmış olması esastır. Böyle durumlarda eşyanın değeri daha da artacaktır. Buna ek olarak eski dönemlerde kullanılmış ancak günümüzde bulunması zor olan eşyaları da unutmamak gerekiyor. Çünkü bunlar özel ürünler olarak kabul ediliyor. Böylelikle antika eşya alan yerler sayesinde çok yüksek bir ücret üzerinden paraya çevirilebilmektedir.

Antika Eşyalar Nasıl Satılır?

Antika alan yerler ile satış yapmak çok kolay. Elinde antika bir ürün olan ve bunu paraya çevirmek isteyenler, rahatlıkla mağazamıza gelerek fiyat alabilirler. Elbette yanınızda antika eşyayı da getirmeniz gerekiyor. Eğer satışını yapacağınız ürün çok değerliyse ve bunu korunaklı bir biçimde getirmeniz mümkün olmuyorsa, hemen bizden bir eleman talebinde bulunabilirsiniz. İkinci el eşya alan firma olarak bünyemizde çalışan işin uzmanı olan personelimiz size ulaşarak, satmak istediğiniz antika eşyayı yakından görecektir. İlk değerlendirme bu şekilde yapılacaktır. Sonrasında ise ne kadar fiyat verilebileceğini iletecektir. Bir diğer yöntem ise fotoğraflamadır. İsterseniz satmak istediğiniz ürünün fotoğrafını çekebilir ve bize gönderebilirsiniz. Böylelikle ürüne dair ilk kanaat oluşur. Elbette sonrasında yakından görmek gerekmektedir. Bu şekilde süreç başarılı bir şekilde sona ermektedir. Antika alanlar olarak son derece profesyonel bir şekilde işlem yapmaktayız.

Antika Eşya Satışı da Mümkün

Buna ek olarak firmamız, birçok farklı antika eşyayı da satmaktadır. Zengin spot olarak çok geniş bir yelpazede yüzlerce ürüne sahibiz. Eski ürünlere merakı olanlar, tarihi sevenler ve evlerine eski dönemlerin büyülü havasını katmak isteyen kişiler whatsapp ve telefonla arama gibi yöntemleri kullanarak hemen bizimle iletişime geçebilirler. İstediğiniz eşyayı bulabilir ve uygun bir fiyat üzerinden hemen satın alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir